k8 gliwice

Fotografia mobilna

Czas trwania Kursu: 3h 30m
Kurs dla:Wszystkie poziomy
Original price was: 369,00 zł.Current price is: 129,00 zł.

Kurs fotografii mobilnej poprowadzi Cię od poziomu początkującego fotografa, dając Ci wiedzę oraz solidne podstawy, by w przyszłości tworzyć profesjonalne zdjęcia lifestyle’owe.

Przeprowadzę Cię w nim przez cały etap sesji zdjęciowej produktowej, mobilnej. Począwszy od zapoznania się ze swoim sprzętem, poznania jego mocnych i słabych stron (możliwości i ograniczeń), dobre przygotowanie się do sesji zdjęciowej pod względem zarówno produktów, dodatków, dopasowania kolorystyki, tła, jak i oświetlenia (praktyczne zastosowanie światła zastanego, np. z okna, jak i źródeł światła znajdujących się w Twoim domu – np. lampki biurowe), następnie stworzenie moodborad’u, przez zrozumienie podstawowych zasad fotografii, takich jak: kadrowanie i mocne punkty, trójkąt ekspozycji (przysłona, czas, ISO) oraz jego wpływu na zdjęcie – ekspozycję i klimat, następnie balans bieli, koło kolorów, kończąc na retuszu wybranych zdjęć, by pięknie prezentowały się na Twoich social mediach.

Kurs ten został idealnie dopasowany dla początkujących fotografów, którzy chcą zrozumieć podstawowe zależności i składowe, jakie mają wpływ na udane zdjęcie. Wiedza przedstawiona jest w przystępny sposób, jest usystematyzowana, poparta praktycznym zastosowaniem.

 

Kurs online fotografia mobilna

129,00  369,00 

Czego będziesz potrzebować:

 • Telefon, aplikacja Snapsed

Czego się nauczę?

 • pracy na swoim sprzęcie (telefonie), poznania jego słabych i mocnych stron (możliwości i ograniczeń)
 • dobrego przygotowania się do sesji zdjęciowej
 • jak przygotować set zdjęciowy - produkty, dodatki, tło, kolory, oświetlenie
 • jak stworzyć moodboard
 • jak poprawnie kadrować zdjęcie, co to jest trójpodział i mocne punkty
 • co to jest balans bieli i jaki ma wpływ na odbiór fotografii
 • co to jest koło kolorów - kolory monochromatyczne, przeciwstawne, uzupełniające oraz ich zastosowanie w praktyce
 • co to jest trójkąt ekspozycji (zależności między czasem, przysłoną i ISO) oraz jego praktyczne zastosowanie, wpływ na zdjęcie i jego klimat
 • jak korzystać ze światła zastanego (np. z okna)
 • jak stworzyć własne światło, jak dodać kolejne źródła światła, wykorzystując sprzęt, który mam w domu, np. lampki biurowe
 • zdradzę Ci kilka tricków, dzięki którym Twoje zdjęcia wejdą na kolejny poziom i będą bardziej zauważalne i wyjątkowe
 • jak za pomocą darmowego programu Snapseed dokonać retuszu zdjęć, aby pięknie prezentowały się w Internecie
 • podstawowych narzędzi retuszu: jasność, kontrast, temperatura, nasycenie, cień oraz ich wpływ na zdjęcie finalne
 • kadrowania zdjęcia na poziomie obróbki, poprawy perspektywy, czy zmiany formatu zdjęcia w programie Snapseed
 • użycia narzędzia "naprawianie" - kiedy i w jakim celu
 • selektywnego retuszu zdjęcia oraz pracy na maskach, dzięki czemu będę w stanie dokonać dokładniejszych korekt
 • tworzenia tekstu i jego edycji w programie Snapseed
 • eksportu/zapisu gotowych zdjęć, w różnych wariantach, na moim telefonie

Tematy i lekcje:

Intro

 • Czego się nauczysz?
  01:36

Zacznijmy od początku
W tym module na pierwszej lekcji dowiesz się, że najlepszy sprzęt do fotografii mobilnej, to ten, który masz aktualnie przy sobie. Poznasz zalety i wady swojego sprzętu (telefonu), a przede wszystkim opcje, możliwości, a także ograniczenia. Na kolejnych lekcjach dowiesz się, jak poprawnie kadrować zdjęcie i poznasz złoty podział z mocnymi punktami. Wytłumaczę Ci, co to jest balans bieli i jaki ma wpływ na Twoje zdjęcie. Następnie omówię koło kolorów, którego zrozumienie i poprawne użycie jest bardzo istotną składową, wpływającą na udane zdjęcie i jego finalny odbiór. W oparciu o powyższe pokażę Ci, jak przygotować się do sesji zdjęciowej, jak stworzyć moodboard i zaplanować kadry. Ponad to wyjaśnię Ci zasadę trójkąta ekspozycji. Wytłumaczę Ci, na czym polegają zależności pomiędzy czasem, przysłoną i ISO, a także jak wpływają one na ekspozycję, czyli prawidłowe naświetlenie fotografii.

Fotografia w praktyce
Ten moduł poświęcony jest głównie praktyce, zastosowaniach praktycznych zdobytej z poprzednich lekcji wiedzy. Pokażę Ci jak, krok po kroku, zrealizować sesję zdjęciową, w oparciu o wcześniej przygotowane produkty, dodatki i zaplanowane oświetlenie, czy tło. Będę pracowała zarówno z jednym źródłem światła, jak i dodawała kolejne, takie, które z pewnością znajdą się w Twoim domu. Zobaczysz także, jak światło wpływa na odbiór zdjęcia (biorąc pod uwagę zarówno temperaturę barwową/balans bieli, jak i kąt padania, czy moc światła). Co więcej, nauczę Cię, jak budować planowość na zdjęciu, a także jak tworzyć głębię, dzięki której Twoja fotografia stanie się o wiele ciekawsza. Nauczę Cię pracy z jednym produktem, jak i większą ilością, tworząc spójne kompozycyjnie i przyjemne dla oka zdjęcie. Na koniec, zdradzę Ci kilka tricków, dzięki którym Twoja fotografia wkroczy na kolejny poziom.

Retusz
Na podstawie wybranych, wykonanych na wcześniejszych modułach, fotografii, nauczę Cię ich obróbki w darmowym programie Snapseed. Przede wszystkim zajmę się podstawową obróbką tonalną. Pokażę Ci, jak poprawić balans bieli, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, lub zmienić go w zależności od upodobania. Wyjaśnię Ci, jaki wpływ mają i na czym polegają podstawowe narzędzia, takie jak: jasność, kontrast, cień, czy nasycenie. Następnie omówię balans bieli na etapie retuszu, kadrowanie zdjęcia, czy też poprawę perspektywy. Pokrótce także omówię niezwykle istotne narzędzie "Krzywe". Ponad to, zobaczysz, jak używać bardzo przydatnego narzędzia "Naprawianie". Nauczę Cię obróbki selektywnej, a także pracy na maskach, które dają więcej możliwości dokładniejszego, miejscowego retuszu. Zobaczysz, jak tworzyć napis/tekst na zdjęciu na etapie postprodukcji bezpośrednio w aplikacji, a także jak go edytować. Na koniec pokażę Ci jak zapisać/wyeksportować zdjęcia w różnych wariantach.

Zakończenie

Recenzje i opinie

Brak opini
Brak opini
0(0 Ratings)

Student Ratings & Reviews

No Review Yet
No Review Yet

Zobacz pozostałe nasze szkolenia

Want to receive push notifications for all major on-site activities?