Studio Kreatywne | Fotografia Reklamowa | Strategia | Branding Gliwice, Warszawa

Warsztaty Fotograficzne Beauty & Fashion z Emilem Bilińskim

Gdzie i kiedy


Harmonogram szkolenia


Data: 06-07.07.2019

Czas trwania: 2x 8h

K8studio, ul.Kościuszki 1A/2

44-100 Gliwice

Jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą lub jesteś zatrudniony w firmie mającą siedzibę na terenie Śląska Twoje szkolenie może być dofinansowane! Wymaganymi dokumentami jest zaświadczenie z ZUS oraz US o niezaleganiu z płatnościami w podatkach i składkach.

TWOJE SZKOLENIE MOŻE BYĆ DARMOWE!

Dokumenty o dofinansowanie należy złożyć najpóźniej do 14.04.2019

Prowadzący


Emil Biliński

fotograf / retuszer / gwiazdor 🙂

Emil Biliński. Fotograf urodzony w Polsce. Dorastał, studiował oraz zdobywał pierwsze doświadczenie w Wiedniu, w Austrii. Studiował fotografię i projektowanie komunikacji wizualnej w Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt Wien. W międzyczasie pracował dla Friedensreich Hunderwasser – KunstHausWien Museum, w którym praca miała największy wpływ na jego rozwój artystyczny. Współpracował z uznanymi na całym świecie artystami, malarzami i fotografami, organizując ich wystawy. Tam także zaprezentował swoją pierwszą wystawę. Karierę zaczął fotografując eventy, śluby, tworząc fotografię dziecięcą i buduarową, gdzie nauczył się ważnej umiejętności – jak pracować i współpracować z ludźmi. Przełomem okazał się 2001 rok, w którym to prezentując swoje portfolio, został szybko zauważony przez agencje reklamowe i dyrektorów kreatywnych. Wykonywał zdjęcia do artykułów redakcyjnych, konkursów fryzjerskich, a następnie reklam fryzjerskich i kosmetycznych. Często widziany w telewizji jako fotograf i gościnny juror w „Top Model” (Austria i Polska). W 2017 roku został zaproszony, aby wziąć udział jako mentor i juror w programie telewizyjnym „Supermodelka Plus Size”. Ambasador i specialist marek: X-Rite Colloratti,  Rotolight Master of Light, Profoto Poland, Ilford Masters, BenQ.

Biliński jest niezwykłą postacią w branży. Współpracował między innymi z Annie Leibovitz, Peterem Lindberghiem czy Davidem LaChapelle. Zajmuje się głównie fotografią beauty, fashion oraz reklamową, a w zawodzie pracuje od 2003 roku. Jego fotografie znalazły się w takich magazynach jak „Elle” czy „Playboy”, a kampanie reklamowe realizował m.in. dla L’Oreala, Schwarzkopfa czy Universal Music. Był również jednym z fotografów I i II edycji Top Model Polska oraz Modelki Plus Size.

Formularz Zgłoszeniowy


Dzień I

Wprowadzenie

– kilka słów o Prowadzącym

– workflow, co jest wazne, jak eliminować błędy

– zalety i cechy w światła błyskowego i ciągłego

– fizyka światła, jak znaleźć odpowiednie światło, wykorzystanie praw fizyki w fotografii

 Sesja zdjęciowa

– tworzenie różnych nastrojów za pomocą światła – story telling

– wykorzystanie światła w portrecie:1 źródło światła / 2 źródła / 3 źródła

– porównywanie efektów światła błyskowego i ciągłego

Praca uczestników

  • sesja zdjęciowa
  • pytania i odpowiedzi – w trakcie sesji

Dzień II

Przygotowanie modelek.

Konsultacja efektów sesji z dnia pierwszego – bilans zysków oraz strat, czyli co nam się udało, co zostało do poprawy. Porównanie z wnioskami wyciągniętymi dnia pierwszego, czyli w dniu sesji. 

Szczegółowe omówienie oczekiwań każdego kursanta – jak dzisiaj powinny wyglądać nasze zdjęcia – przedstawienie pomysłów, inspiracji oraz pomysłu na dzisiejszą sesję.

Przygotowanie dwóch planów dla modelek.

Sesja zdjęciowa w wykonaniu kursantów pod czujnym okiem Emila Bilińskiego.

Dla chętnych, omówienie podstaw programu Capture One, w którym będziemy pracować przez dwa dni warsztatów. 

Podsumowanie dnia drugiego oraz warsztatu jako całości.